logo
XS
SM
MD
LG
Пн - Пт 8:00 – 16:30

Комунальне некомерційне підприємство

Тернопільська комунальна міська лікарня №2

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

Сьогодні - Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією, одним з найбільш поширених захворювань у світі. За оцінками ВООЗ, його мають 1,28 мільярда людей у віці 30–79 років.
Серед причин виникнення хвороби – спадковість, зайва вага, малорухливий спосіб життя, куріння, стреси, надмірне вживання солі. Факторами ризику також є цукровий діабет і підвищений рівень холестерину.
Без належного лікування підвищений тиск може призвести до інфаркту, інсульту, ниркової чи серцевої недостатності та інших ускладнень. Серед проявів хвороби - головний біль, «мурашки» перед очима, шум в вухах, запаморочення, загальна слабкість, нудота. Втім, спершу артеріальна гіпертензія може себе не проявляти, тож не забувайте час від часу вимірювати тиск. Оптимальний показник – менше 120/80 мм рт. ст., нормальний – до 129/84.
Фахівці КНП "Тернопільська комунальна міська лікарня 2" завжди готові надати вам усю необхідну медичну допомогу. Тож якщо відчуваєте, що з вами щось не так – не займайтеся самолікуванням, не відкладайте візит до лікаря. Бережіть себе!