logo
XS
SM
MD
LG
Пн - Пт 8:00 – 16:30

Комунальне некомерційне підприємство

Тернопільська комунальна міська лікарня №2

Алопеція: види і причини виникнення

У здорової людини щодня може випадати до 100 волосин. Це – нормальний фізіологічний процес. Втім, трапляється, що випадіння волосся стає набагато інтенсивнішим.

Патологічне випадіння волосся,  що приводить до часткової або повної його втрати, називають алопецією. Як розповіла в прямому ефірі студії «Файне місто» лікарка-дерматолог нашого медзакладу Діана Дола, розрізняють різні види алопеції.

Дифузна характеризується рівномірним випадінням волосся на всій голові і виникає внаслідок порушень в організмі. Вона може бути результатом гормонального дисбалансу, дефіциту речовин, вітамінів, мікроелементів. Також дифузна алопеція може виникнути на фоні прийому медикаментів, стресу, перенесеного інфекційного захворювання.

Андрогенетична алопеція найбільш поширена серед чоловіків. Вона обумовлена генетично, передається по спадковості і виникає внаслідок підвищеного рівня чоловічих статевих гормонів.

Вогнищева алопеція – вважаться аутоімунним захворюванням. Волосся випадає у вигляді окремих вогнищ.

Рубцева – виникає, коли на місці волосяних цибулин утворюється сполучна тканина.

Також виділяють тракційну алопецію, яка пов’язана з надто сильним натягом волосся (тугі зачіски, дреди, афрокоси).  Втрата може бути пов’язана також і з трихотіломанією – розладом, при якому людина сама собі вириває волосся.   

Підібрати метод лікування алопеції вам допоможе лікар, з’ясувавши причини активного випадіння волосся.