logo
XS
SM
MD
LG
Пн - Пт 8:00 – 16:30

Комунальне некомерційне підприємство

Тернопільська комунальна міська лікарня №2

Хто може отримати додаткову дозу вакцини від COVID-19

Додаткову дозу вакцини проти COVID-19 відтепер можуть отримати люди з ВІЛ-інфекцією, деякими формами онкології, після трансплантації органів, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію та з низкою інших імунодефіцитних станів. Ця доза необхідна для того, щоб убезпечити тих, чия імунна система могла не сформувати належний захист після двох доз вакцини. Такі рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики були затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України.

Деталі - у роз'ясненні від Центру громадського здоров'я.

Хто може отримати додаткову дозу вакцини

1. Люди з первинними або набутими імунодефіцитами, наприклад, хворі з гострими та хронічними лейкозами, клінічно агресивними лімфомами, гематологічними злоякісними пухлинами, особи з імуносупресією, спричиненою ВІЛ-інфекцією тощо.

2. Люди, які перебували на імуносупресивній або імуномодулюючій терапії під час вакцинації, зокрема ті, які отримували хімієтерапію або імуносупресивну терапію після трансплантації органів.

3. Люди з хронічними імуноопосередкованими запальними захворюваннями, які отримували імуносупресивну терапію до щеплення, наприклад, кортикостероїди та деякі імуномодулюючі препарати.

4. Люди, які отримували високі дози стероїдів із будь-якої причини за місяць до вакцинації.

Повний перелік станів і показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти за посиланням.

Як отримати додаткову дозу

Для цього людина, яка підпадає під критерії, зазначені в рекомендаціях НТГЕІ, має звернутися до свого сімейного або профільного лікаря та отримати направлення на щеплення додатковою дозою. Ваш лікар може видати направлення в довільній формі на введення додаткової дози за медичними показаннями.

Після цього треба записатися до найближчого пункту чи центру вакцинації та взяти із собою на щеплення направлення від лікаря. Адреси та контакти пунктів та центрів на vaccination.covid19.gov.ua/list або за тел. 0 800 60 20 19.

Лікар вакцинальної бригади має внести дані про введення додаткової дози до електронної системи охорони здоров’я як третю дозу.

Важливо, що дія документа про вакцинацію не буде продовжуватись, тобто документ буде чинним 365 днів із дати введення другої дози.

Інтервал між введенням

Додаткову дозу можна отримати щонайменше через 28 днів після другої дози вакцини (або першої дози для вакцини Janssen) проти COVID-19. Оптимально ввести її в період до 3 місяців після другої дози.

Вибір вакцини

Додаткова доза для людей із тяжкими захворюваннями рекомендована незалежно від того, вакцина якого виробника була використана для перших двох доз.

Додаткова доза вводиться тією ж вакциною, якою було введено дві попередні дози. Якщо ця вакцина відсутня, то можлива комбінація вакцин за затвердженими в Україні схемами.

Якщо людина отримала дві дози вакцини за змішаною схемою, то третя (додаткова) доза має бути зроблена вакциною, що використовувалася для введення другої дози.